2.tř -

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

2.tř

DOMÁCÍ ÚKOLY

Týden 20.-24.4.

Týden 13.-17.4.

uu

Týden 6.-10.4.

uu

HODY, HODY, DOPROVODY, PŘEJI HODNĚ VELIKONOČNÍ POHODY.
BEZ PRÁCE VŠAK NEJSOU KOLÁČE, TAK POSÍLÁM I NĚJAKÉ ÚKOLY.


- list ČTENÍ
pokračujte ve čtení své knížky a krátkých zápisech o přečteném. Z Kryšpína na vás čeká vtipný příběh o tom, jak Bob a Bobek zahradničili - strana 54 a 55, na volná místa můžete připojit ilustraci.

- ČEŠTINA
Kryšpín str. 54 a 55 - v textu barevně vyznačte dě, tě, ně, bě, pě, vě, mě - bude jich ví než 20? A ještě doplňte první cvičení pod článkem zopakujete si párové souhlásky, psaní ú/ů, y/i.
Do sešitu na psaní přepište velikonoční koledu z pracovního sešitu Prvouka strana 48 cvičení 3.

- MATEMATIKA
- procvičujte násobky 2,3,4,5,6
napište si lístečky, počítejte s kostičkami z lega, s korálky, …. V PS budete procvičovat násobení 5 strana 20 a 21, pojem sudá čísla si připomeňte na straně 11, příklady se závorkami počítá se nejdříve závorka. Početník str.12.

- PRVOUKA
čeká na vás téma Velikonoce PS strana 48

- list PŘÍRODA
- zápis pozorování
semínka, jaro, … Můžete si udělat pokus s vajíčkem syrové vajíčko vložte do sklenice, zalijte octem, sklenici přikryjte víčkem, druhý den vyndejte vajíčko z octa Co se stalo s vajíčkem?

- list ŠIKULA
přibudou určitě velikonoční aktivity pletení pomlázky, barvení a zdobení vajíček, velikonoční výzdoba, pečení, píšťalka z vrbového proutku,… Ať se vám daří!

Moc děkuji za fotky i zprávy. Všem přeji klidné a radostné Velikonoce, Eva Borovková

Týden 30.3.-3.4.

Informace ohledně pracovních sešitů pro druháky:

Pracovní sešity jsou na Obecním úřadě v Benešově. Rodiče si je zde mohou vyzvednout v pondělí a ve středu od 9.00 10.00 a 15.00 17.00. Od dubna s nimi začneme pracovat. Díky.

Ahoj druháčci, ve škole jste vždycky dokázali zabrat za práci, tak se do toho pusťte i doma. Na tento týden jsem pro vás připravila tyto úkoly:

- list ČTENÍ
znovu připomínám - denně si aspoň čtvrt hodiny čtěte, na papír si napište datum četby, jednu až dvě věty o tom, co jste přečetli. Opakuj básničku.
Jeden den v týdnu si nechte na čtení z Kryšpína
tentokrát to bude úryvek z knížky Pan Buřtík a pan Špejlička str.52 a 53, doplňte i první cvičení pod textem.

- ČEŠTINA
že se ě píše ve slabikách dě, tě, ně, už víte, tento týden si procvičíte psaní ě ve slabikách bě, pě, vě, mě PS strana 69 a 70. Do PS pište psace.
Pokud budete procvičovat na ŠKOLÁKOVĚ, můžete přidat i kapitolu PÍSMENO Ě.

- MATEMATIKA
násobení a dělení 4 už jste trénovali na ŠKOLÁKOVĚ, tak teď to půjde jako po másle PS str. 16, 17, 18, 19, v  Početníku strana 10 a 11. Procvičujte násobky 2,3,4,5,6, na ŠKOLÁKOVĚ sčítání a odčítání do 100.

- list PŘÍRODA
pokračujte v pozorování semínek, která jste dali klíčit nebo je zaseli do půdy, pozorování zapisujte, můžete i kreslit a fotit.  Pokud už jste pokus ukončili, zapište do listu.
Můžete zapisovat i další pozorování jarní přírody
do Kaplice už se vrátil čáp, opravuje si své hnízdo na komíně kousek od kostela.
V prac. sešitě PRVOUKA vyplňte str. 46 a 47.

Při vyplňování pracovních sešitů zkuste pracovat samostatně, nezapomínejte na pečlivost, kontrolu, sebehodnocení
smajlíky. Nenechávejte si práci na poslední chvíli. Pokud byste potřebovali s něčím pomoci, pište na můj email.

- list ŠIKULA
tak to jsem zvědavá na vaše zápisy, kresby nebo fotky z tohoto týdne, jestli se budete zdokonalovat ve zpěvu, v tanci, vaření, zahradničení, skákání přes švihadlo, běhu, hodu na koš, háčkování, šití, rybaření, ve hře na nástroj, fotografování, psaní na klávesnici, …. .
Nezapomeňte, že ve středu je APRÍL, zapište, jestli se vám někoho podařilo vyvést aprílem a jaký apríl jste vymysleli.

Týden 23.-27.3.

AHOJ DRUHÁCI!
Desky na domácí práce byste už měli mít hotové, jsem zvědavá, jak jste si je vyzdobili a jaké úkoly a zajímavosti v nich ukrýváte.  Moc se na vás těším a dneska přidávám něco nového k vypracování.

list ČTENÍ

pokračuj ve čtení své knížky,  v zápisech o tom , co jsi přečetl(a), zapiš, kterou postavou z knížky bys chtěl(a)  být a proč. Zahraj si na ilustrátora, připoj i obrázek.

list BÁSNIČKA

básnička byla delší, tak pokud ji ještě neumíš celou, douč se ji. Vypiš z básničky rýmy: hlíny
stíny, natřít sbratřit,… , připoj 5 svých vlastních rýmů.

Na ŠKOLÁKOVĚ  procvičuj češtinu
stačí 10 minut denně. Střídej všechny kapitoly, vynech zatím PÍSMENO Ě, SLOVNÍ DRUHY.

list MATEMATIKA
zapiš si násobky 2,3,4,5,6, trénuj jejich odříkávání na jeden nádech. Počítání trénuj na ŠKOLÁKOVĚ (opět stačí 10 minut denně), pokračuj v zápisu svých výsledků, ohodnoť se smajlíkem. Pokud zvládáš počítání bez chyb, zapiš si: JSEM POČTÁŘ ŠIKULA!
Posílám slovní úlohy, na list zapiš číslo úlohy, příklad a odpověď.  SLOVNI ULOHY

list PŘÍRODA
pokračuj v pozorování semínek, které jsi dal(a) naklíčit, i v zápisech. Pokud se ti nepovedlo semínka naklíčit, zkus ještě jednou. Pozorování zapisuj, stejně jako minulý týden. Můžeš si vysít fazolky do květináče s hlínou jako to dělal tatínek ve slovní úloze.  
Venku pozoruj jarní přírodu (zrakem, čichem, sluchem, hmatem, možná i chutí), zapiš alespoň 3 pozorování.

list ŠIKULA
je jen na tobě, kolik zajímavostí toho, cos vyzkoušel(a)  nebo co ses nového naučil(a), zde budeš mít.
Zpívej, sportuj,
kresli, montuj,
až se zase uvidíme,
o tom všem se pobavíme.
Některé děti mi poslaly na mail fotky (díky rodičům za pomoc), takže už jsem viděla, že pomáháte na zahradě, v kuchyni
pečete i vaříte, s úklidem, stavíte z lega, připravujete se na Velikonoce… SUPER!!!  Já jsem si koupila flétničku a budu se na ni učit hrát, abych vám mohla zahrát písničku schválně, jestli ji poznáte.
AHÓÓÓJ!!!

Týden 16.-20.3.

Dobrý den, rodiče, přeji hodně zdraví a pohody a prosím o pomoc s úkoly pro děti.

Milé děti, na tento týden mám pro každého z vás tyto úkoly:  
- pořiď si desky, do kterých budeš zakládat své domácí práce
listy papíru s vyplněnými úkoly (desky  mohou být z fólie, z papíru na úvodní stránce bude nadpis Moje domácí práce a tvoje jméno, stránku vyzdob obrázky podle svého výběru můžeš kreslit nebo lepit).

-  list ČTENÍ - každý den si aspoň čtvrt hodiny čti, na papír si napiš datum četby, název knížky  a jednu až dvě věty o tom, co jsi přečetl, můžeš připojit i obrázek.

- list BÁSNIČKA - nauč se básničku Co všechno musí udělat jaro. Na list napiš název básničky a jméno autora a napiš 5 až 10  dalších úkolů pro jaro (např. naladit hlasy ptáčkům, pozlatit pampelišky
 určitě přijdeš na  spoustu dalších nápadů), list vyzdob 3 vylisovanými jarními květinami (lisovat umíš, lisovali jsme listy stromů), k vylisovaným květinám můžeš nakreslit i obrázek motýla, včelky,…  BÁSNIČKA ZDE

-  list MATEMATIKA - sčítání, odčítání do 100, násobení a dělení 2, 3, 4 trénuj na stránkách skolakov.eu , na papír zapiš své pokroky (např. pondělí
násobení 3 bez chyby, dělení 3 jsem měla 2 chyby)

- list PŘÍRODA
zkus si naklíčit semínko hrachu (fazole, papriky, dýně,…)  - stačí ti k tomu miska s  vatou nebo ubrouskem, kam položíš semínko a naliješ trochu vody, dávej pozor, ať vata neuschne (semínka jsme začali klíčit ve škole, tak postupuj stejně), doplňuj vodu, pozorování zapisuj zapiš z jaké rostliny máš semínko,  datum,  co se se semínkem děje, můžeš i kreslit nebo připojit fotku.

- list ŠIKULA
sem můžeš zapisovat vše, co ses naučil(a), co se ti povedlo, co jsi vyzkoušel(a) vaření s maminkou, výrobek z papíru, vlny, špejlí, přírodnin,… , skákání přes švihadlo, zpívání písniček, … Můžeš připojit i obrázek, fotku.

Pro rodiče:
N
a ČT2  pořad UčíTelka - dopoledne od devíti půlhodina pro každý ročník 1.st.ZŠ. Své dotazy a připomínky, pište na E- žákovskou, napíši tam i svoji mailovou adresu, kam mi můžete posílat fotky z vašeho domácího vyučování, nápady pro ostatní, … .  Můžete se s dětmi podívat i na úlohy z matematické soutěže Klokan kategorie Cvrček jsou tam sborníky z minulých let, ve kterých jsou logické matematické úlohy odstupňované podle náročnosti, jsou tam i správná řešení https://matematickyklokan.net/index.php/sborniky). Pokud vám nevyhovuje procvičování na skolakov.eu a chtěli byste posílat pracovní listy, napište.
S pozdravem Eva Borovková

Týden 11.-13.3.

Pokud budete chtít s dětmi procvičovat učivo, doporučuji stránky www.skolakov.eu (už jsem se o nich zmiňovala), v sekci 2.třída je dost procvičovacích úloh z:
ČJ - druhy vět, význam slov, abeceda, pravopis po tvrdých a měkkých souhláskách, ú, ů, dě, tě, ně, párové souhlásky,..
M -  
sčítání a odčítání do 100, počítání se závorkami, násobení a dělení 2,3,4
Výhodou je okamžité vyhodnocení práce a zdůvodnění chyb. Bylo by dobré, aby děti pokračovaly v domácí četbě a občas si něco napsaly - např. přepsaly krátkou básničku, diktátem nákupní lístek, mohou si psát jednoduchý deníček - o každém dni jednu větu...
Děkuji E.Borovková

 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky