Aktuality -

Vzdělávací a poznávací zájezd do Anglie pro žáky 3.-9.ročníku
Informace rodičům zaslány přes e-žákovkou.
Program a podrobnosti ZDE.
(platí cena uvedená v E-ŽK)

VŮNĚ VÁNOC
17.12.2019 se děti ze 2., 3. a 4. třídy podívaly do klášterů v Českém Krumlově. Foto zde.

Komunitní škola - 6.2.2019 - Tvoření z čajových sáčků

Ve čtvrtek 5.12. byla 2. třída plná malých čertíků měli nejen rohy a černé šmouhy na tváři, ale i čertovská jména. Hráli kostky, brblali, tancovali, zpívali, drbali se na zádech, hráli si se slovy i s obrázky., poslouchali pohádku, … Foto zde.

26.11.2019 žáci 5.-7. třídy reprezentovali naši školu v okrskovém kole ve florbalu v Kaplici. Zúčastnilo se celkem 7 škol a naši florbalisté vybojovali krásné 2. místo, čímž si zajistili postup do okresního finále 4.12.2019. V něm pak chlapci skončili na pěkném 5. místě. V ten samý den sehrály turnaj (OK) i dívky 6. 7. třídy a „domů“ si odvezly medaili „bramborovou“ za 4. místo. 5.12.2019 se zúčastnily ještě dívky 8.-9. třídy rovnou okresního kola a skončily na 5. místě. Všem patří poděkování za reprezentaci naší školy. Foto zde.

Svátek Martina ve 2.třídě
Děti se seznámily s legendou sv. Martina, vyráběly lucerničky a vločky, doplňovaly pranostiky, luštily hádanky, naučily se básničku, malovaly bílého koně, … a Martina si užily i venku na sněhu. Celý týden pro spolužáky připravovaly milá překvapení. Foto zde.

Plavecký výcvik
Děti ze 2. a 4. třídy během září až listopadu absolvovaly plavecký výcvik v Českém Krumlově. Některé děti se učily plavat, jiné zlepšovaly své plavecké dovednosti. Užily si vody i při vodních hrách a závodech. Za své plavecké výkony každý získal „mokré vysvědčení“.  Foto zde.

Cílem projektového dne 1. třídy Na podzim z nebe prší slabiky bylo hravou formou zopakovat všechny probrané hlásky a slabiky. V průběhu dne děti pracovaly samostatně ve skupinách. Jednotlivá stanoviště si předávaly mezi sebou a postupně vypracovávaly všechny úkoly. Hlavním cílem práce ve skupině bylo zvládnout pravidla slušného chování, dodržovat zásady samostatnosti i vzájemné komunikace v týmu za účelem společného zvládnutí  zadaných úkolů. Plnění úkolů v jednotlivých stanovištích probíhalo formou hry a soutěžení. Tato forma výuky byla pro děti první třídy nová a zajímavá, projektový den probíhal v dobré náladě a nadšení pro novou věc. Po splnění všech úkolů si děti zazpívaly píseň Abeceda. Foto zde.

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA LEONARDO, ČESKÉ BUDĚJOVICE - SOLNICE
Žáci 2.,3. a 4.třídy se ve čtvrtek 10. října  podívali do krajského města na výstavu Leonardo -  k příležitosti 500. výročí úmrtí slavného renesančního umělce Leonarda da Vinci. Seznámili se tu s Leonardovými vynálezy, uměním a vědeckou prací. Mohli zde: digitálně manipulovat a promítat obrazy Mona Lisy, otestovat si své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu, reprodukovat Leonardovy nákresy, zúčastnit se Poslední večeře, zatočit Vitruviánským mužem, postavit Leonardův přenosný most, sestavit anatomické modely, manipulovat modely vynálezů, včetně mechanického křídla a různých mechanických strojů, stavět geometrické struktury, hrát si ve velkém modelu Leonardova slavného vojenského tanku, dozvědět se, jak Leonarda inspirovala příroda… Foto zde.

JABLÍČKOVÝ DEN
V pátek 4.října si druháci přinesli do školy jablíčka, která je provázela celým dopolednem. Diskutovali o tom, jak jablíčka rostou, ochutnávali je, pekli jablíčka v županu, lisovali mošt, vážili a zjišťovali, které jablíčko je nejlehčí a nejtěžší,  vybarvovali mandalu, tancovali mazurku na písničku Měla babka čtyři jabka, poslouchali pohádku O neposlušném jablíčku… Foto zde.

Druháci v knihovně
Využili jsme pozvání paní knihovnice a 2. října jsme se na čtení přemístili do knihovny. Poznávali jsme podle ilustrací knihy, seznámili se s bajkou a dvě bajky si poslechli, a pak jsme si prohlíželi knížky pro nás, malé čtenáře. Foto zde.

Orientace v krajině, mapy a plány
Projektovou dvouhodinovku si společně zažily děti z třetí a čtvrté třídy. Ve čtvrtek jsme se vydali na vyhlídku na Farských polích, odkud měli naši žáci pěkný výhled na Benešov a jeho okolí. Za pomoci lokálně zaměřených pracovních listů se pokoušeli ve skupinkách hledat světové strany podle přírodních i lidmi vytvořených objektů. Zkusili si pojmenovat viditelné vrcholy Novohradských hor, dozvěděli se něco nového o vodních tocích v okolí a v neposlední řadě o obsahu map. Foto zde.

Vyučování v přírodě
Venku si děti ze 2. třídy v září užily deštivého i slunečného počasí, na náměstí  si všímaly turistických ukazatelů a značek, v zahradách podzimních květin a plodů, poznávaly stromy a keře, využívaly přírodniny k počítání,  psaní,  výtvarnému tvoření  i k hrám. Foto zde.

V pátek 13. září se v naší škole uskutečnil preventivní program zaměřený na mimořádné události spojené zejména s riziky požáru a ohrožení zdraví. Po druhé vyučovací hodině byl vyhlášen požární poplach, na místo dorazil místní SDH Benešov nad Černou. Po evakuaci školy se požárníci vydali „zachraňovat“ dívku, která se nadýchala zplodin. Po vynesení dívky ze školní budovy proběhla ukázka oživování. V další fázi se žáci druhé až osmé třídy přesunuli na hřiště, kde si hasiči připravili osm stanovišť s ukázkami jejich práce. Zejména nejmenší žáčky zaujalo především stříkání vody z požárního auta. Foto zde.