Aktuality -

2020/21

Září v 1.třídě
Do 1.třídy v září nastoupilo 11 dětí. Jsou z Benešova a okolních vesnic.
Kromě učení písmen, číslic a postupné přípravy na psaní se musí naučit mezi sebou domluvit, spolupracovat, pomáhat si. K tomu pomáhají různé společné aktivity a hry. Hmatové pexeso, hry s kostkou, skupinové práce, učení venku, společné pozorování, pohybové činnosti, dramatizace pohádek i zpívání s kytarou.
Děti udělaly od začátku září velký pokrok, některé už uměly číst a některé se učí písmenko po písmenku skládat slova. Doufám, že nedojde k uzavření školy a my budeme moci strávit celý školní rok na společné cestě za poznáním. Foto ZDE

2019/20

Den dětí
Letošní Den dětí jsme si kvůli aprílovému počasí přesunuli na středu 3.6. Den nesl ve znamení indiánů - připravili jsme pro děti indiánskou stezku. Všechny děti si vyrobily s paní učitelkou krásné čelenky, pak si pomalovaly obličej a vydaly se na stezku náročným terénem. Poznávaly rostliny, lovily bizona, ukrývaly se před bledými tvářemi, rozdělávaly oheň, vyráběly lapač snů a na závěr absolvovaly šamanský obřad, kde si vybraly své indiánské jméno.
Foto ZDE.

Od září 2020 nabízí Komunitní škola Benešov nad Černou z.s. seberozvojový kurs pro maminky. Více zde.

Seznam přijatých žáků k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2020/2021 ... ZDE

Seznam přijatých žáků k základnímu vzdělávání ve školním roce 2020/2021 ... ZDE

Pár fotografií ze zájezdu do Anglie zde.

Karnevalu ve 2. třídě předcházelo vyprávění o masopustních tradicích a sdílení zážitků z masopustního veselí. Děti pak představily své masky, zapojily se do her, společně řešily zábavné úkoly, tancovaly a zpívaly. Foto zde.

V pátek 24.1. jsme se vydali do Národního divadla v Praze na hru Manon Lescaut. Zájezd byl určený pro žáky 2.stupně a jejich doprovod a zájem o něj byl tak velký, že ani nezbyla místa pro všechny zájemce. Z Benešova jsme odjižděli autobusem ve 14h odpoledne, abychom stihli představení i v případě, že budou v Praze kolony, ale nakonec nám brzký příjezd umožnil ještě večerní procházku Prahou. Myslím, že představení na nás působilo na všechny stejně - odnesli jsme si jedinečný kulturní zážitek. A to nejen díky dnes již klasickému milostnému příběhu, ale také díky jeho ztvárnění, hereckým výkonům a v neposlední řadě samotným prostorám Národního divadla. Foto zde.

„Večerníčkovi je 55 let"
Projektový den proběhl 13.1.2020 ve 4. třídě. Téma projektu bylo vybráno proto, že právě před 55 lety začal Večerníček pravidelně v televizi navštěvovat děti každý den. Žáci ve své třídě procvičovali učivo pomocí zvoleného tématu, skládali a doplňovali texty, poslouchali a hádali hudební ukázky z Večerníčků, dramatizovali večerníčkovské pohádky, skládali papírové čepice, kreslili a malovali. Ve většině pracovali žáci ve skupinách, což umožňuje vzájemnou pomoc a případné řešení problémů v kolektivu. Ostatně, že jsme se během pohádkového tvoření všichni dobře bavili, dokazuje naše fotogalerie. Foto zde.

VŮNĚ VÁNOC
17.12.2019 se děti ze 2., 3. a 4. třídy podívaly do klášterů v Českém Krumlově. Foto zde.

Komunitní škola - 6.2.2019 - Tvoření z čajových sáčků

Ve čtvrtek 5.12. byla 2. třída plná malých čertíků měli nejen rohy a černé šmouhy na tváři, ale i čertovská jména. Hráli kostky, brblali, tancovali, zpívali, drbali se na zádech, hráli si se slovy i s obrázky., poslouchali pohádku, … Foto zde.