Aktuality -

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Aktuality

 

Přejeme všem žákům naší školy hodně zážitků a sluníčka o prázdninách.
Vám, milí deváťáci, přejeme i mnoho úspěchů v dalším studiu a životě. Budeme na vás rádi vzpomínat.

444

V záložce ŠKOLNÍ JÍDELNA přidány přihlášky ke stravování pro školní rok 2020/21.

Den dětí
Letošní Den dětí jsme si kvůli aprílovému počasí přesunuli na středu 3.6. Den nesl ve znamení indiánů - připravili jsme pro děti indiánskou stezku. Všechny děti si vyrobily s paní učitelkou krásné čelenky, pak si pomalovaly obličej a vydaly se na stezku náročným terénem. Poznávaly rostliny, lovily bizona, ukrývaly se před bledými tvářemi, rozdělávaly oheň, vyráběly lapač snů a na závěr absolvovaly šamanský obřad, kde si vybraly své indiánské jméno.
Foto ZDE.

Od září 2020 nabízí Komunitní škola Benešov nad Černou z.s. seberozvojový kurs pro maminky. Více zde.

Seznam přijatých žáků k předškolnímu vzdělávání ve školním roce 2020/2021 ... ZDE

Seznam přijatých žáků k základnímu vzdělávání ve školním roce 2020/2021 ... ZDE

Pár fotografií ze zájezdu do Anglie zde.

Karnevalu ve 2. třídě předcházelo vyprávění o masopustních tradicích a sdílení zážitků z masopustního veselí. Děti pak představily své masky, zapojily se do her, společně řešily zábavné úkoly, tancovaly a zpívaly. Foto zde.

V pátek 24.1. jsme se vydali do Národního divadla v Praze na hru Manon Lescaut. Zájezd byl určený pro žáky 2.stupně a jejich doprovod a zájem o něj byl tak velký, že ani nezbyla místa pro všechny zájemce. Z Benešova jsme odjižděli autobusem ve 14h odpoledne, abychom stihli představení i v případě, že budou v Praze kolony, ale nakonec nám brzký příjezd umožnil ještě večerní procházku Prahou. Myslím, že představení na nás působilo na všechny stejně - odnesli jsme si jedinečný kulturní zážitek. A to nejen díky dnes již klasickému milostnému příběhu, ale také díky jeho ztvárnění, hereckým výkonům a v neposlední řadě samotným prostorám Národního divadla. Foto zde.

„Večerníčkovi je 55 let"
Projektový den proběhl 13.1.2020 ve 4. třídě. Téma projektu bylo vybráno proto, že právě před 55 lety začal Večerníček pravidelně v televizi navštěvovat děti každý den. Žáci ve své třídě procvičovali učivo pomocí zvoleného tématu, skládali a doplňovali texty, poslouchali a hádali hudební ukázky z Večerníčků, dramatizovali večerníčkovské pohádky, skládali papírové čepice, kreslili a malovali. Ve většině pracovali žáci ve skupinách, což umožňuje vzájemnou pomoc a případné řešení problémů v kolektivu. Ostatně, že jsme se během pohádkového tvoření všichni dobře bavili, dokazuje naše fotogalerie. Foto zde.

VŮNĚ VÁNOC
17.12.2019 se děti ze 2., 3. a 4. třídy podívaly do klášterů v Českém Krumlově. Foto zde.

Komunitní škola - 6.2.2019 - Tvoření z čajových sáčků

Ve čtvrtek 5.12. byla 2. třída plná malých čertíků měli nejen rohy a černé šmouhy na tváři, ale i čertovská jména. Hráli kostky, brblali, tancovali, zpívali, drbali se na zádech, hráli si se slovy i s obrázky., poslouchali pohádku, … Foto zde.

26.11.2019 žáci 5.-7. třídy reprezentovali naši školu v okrskovém kole ve florbalu v Kaplici. Zúčastnilo se celkem 7 škol a naši florbalisté vybojovali krásné 2. místo, čímž si zajistili postup do okresního finále 4.12.2019. V něm pak chlapci skončili na pěkném 5. místě. V ten samý den sehrály turnaj (OK) i dívky 6. 7. třídy a „domů“ si odvezly medaili „bramborovou“ za 4. místo. 5.12.2019 se zúčastnily ještě dívky 8.-9. třídy rovnou okresního kola a skončily na 5. místě. Všem patří poděkování za reprezentaci naší školy. Foto zde.

Svátek Martina ve 2.třídě
Děti se seznámily s legendou sv. Martina, vyráběly lucerničky a vločky, doplňovaly pranostiky, luštily hádanky, naučily se básničku, malovaly bílého koně, … a Martina si užily i venku na sněhu. Celý týden pro spolužáky připravovaly milá překvapení. Foto zde.

Plavecký výcvik
Děti ze 2. a 4. třídy během září až listopadu absolvovaly plavecký výcvik v Českém Krumlově. Některé děti se učily plavat, jiné zlepšovaly své plavecké dovednosti. Užily si vody i při vodních hrách a závodech. Za své plavecké výkony každý získal „mokré vysvědčení“.  Foto zde.

Cílem projektového dne 1. třídy Na podzim z nebe prší slabiky bylo hravou formou zopakovat všechny probrané hlásky a slabiky. V průběhu dne děti pracovaly samostatně ve skupinách. Jednotlivá stanoviště si předávaly mezi sebou a postupně vypracovávaly všechny úkoly. Hlavním cílem práce ve skupině bylo zvládnout pravidla slušného chování, dodržovat zásady samostatnosti i vzájemné komunikace v týmu za účelem společného zvládnutí  zadaných úkolů. Plnění úkolů v jednotlivých stanovištích probíhalo formou hry a soutěžení. Tato forma výuky byla pro děti první třídy nová a zajímavá, projektový den probíhal v dobré náladě a nadšení pro novou věc. Po splnění všech úkolů si děti zazpívaly píseň Abeceda. Foto zde.

INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA LEONARDO, ČESKÉ BUDĚJOVICE - SOLNICE
Žáci 2.,3. a 4.třídy se ve čtvrtek 10. října  podívali do krajského města na výstavu Leonardo -  k příležitosti 500. výročí úmrtí slavného renesančního umělce Leonarda da Vinci. Seznámili se tu s Leonardovými vynálezy, uměním a vědeckou prací. Mohli zde: digitálně manipulovat a promítat obrazy Mona Lisy, otestovat si své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu, reprodukovat Leonardovy nákresy, zúčastnit se Poslední večeře, zatočit Vitruviánským mužem, postavit Leonardův přenosný most, sestavit anatomické modely, manipulovat modely vynálezů, včetně mechanického křídla a různých mechanických strojů, stavět geometrické struktury, hrát si ve velkém modelu Leonardova slavného vojenského tanku, dozvědět se, jak Leonarda inspirovala příroda… Foto zde.

JABLÍČKOVÝ DEN
V pátek 4.října si druháci přinesli do školy jablíčka, která je provázela celým dopolednem. Diskutovali o tom, jak jablíčka rostou, ochutnávali je, pekli jablíčka v županu, lisovali mošt, vážili a zjišťovali, které jablíčko je nejlehčí a nejtěžší,  vybarvovali mandalu, tancovali mazurku na písničku Měla babka čtyři jabka, poslouchali pohádku O neposlušném jablíčku… Foto zde.

Druháci v knihovně
Využili jsme pozvání paní knihovnice a 2. října jsme se na čtení přemístili do knihovny. Poznávali jsme podle ilustrací knihy, seznámili se s bajkou a dvě bajky si poslechli, a pak jsme si prohlíželi knížky pro nás, malé čtenáře. Foto zde.

Orientace v krajině, mapy a plány
Projektovou dvouhodinovku si společně zažily děti z třetí a čtvrté třídy. Ve čtvrtek jsme se vydali na vyhlídku na Farských polích, odkud měli naši žáci pěkný výhled na Benešov a jeho okolí. Za pomoci lokálně zaměřených pracovních listů se pokoušeli ve skupinkách hledat světové strany podle přírodních i lidmi vytvořených objektů. Zkusili si pojmenovat viditelné vrcholy Novohradských hor, dozvěděli se něco nového o vodních tocích v okolí a v neposlední řadě o obsahu map. Foto zde.

Vyučování v přírodě
Venku si děti ze 2. třídy v září užily deštivého i slunečného počasí, na náměstí  si všímaly turistických ukazatelů a značek, v zahradách podzimních květin a plodů, poznávaly stromy a keře, využívaly přírodniny k počítání,  psaní,  výtvarnému tvoření  i k hrám. Foto zde.

V pátek 13. září se v naší škole uskutečnil preventivní program zaměřený na mimořádné události spojené zejména s riziky požáru a ohrožení zdraví. Po druhé vyučovací hodině byl vyhlášen požární poplach, na místo dorazil místní SDH Benešov nad Černou. Po evakuaci školy se požárníci vydali „zachraňovat“ dívku, která se nadýchala zplodin. Po vynesení dívky ze školní budovy proběhla ukázka oživování. V další fázi se žáci druhé až osmé třídy přesunuli na hřiště, kde si hasiči připravili osm stanovišť s ukázkami jejich práce. Zejména nejmenší žáčky zaujalo především stříkání vody z požárního auta. Foto zde.

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky