O školní jídelně -

O školní jídelně

Školní jídelna

Naše škola je zaregistrovaná v projektu Škola plná zdraví, kterou zajišťuje firma Bonduelle, jsme zapojeni do projektů Ovoce do škol a Mléko do škol. Prezentujeme se jako Zdravá škola.

Jídelna se také svými výrobky zapojuje do akcí školy, jako jsou vánoční a velikonoční trhy, zápis prvňáčků, při různých soutěžích připravuje za odměnu "sladkou tečku". Připravila vítězná jídla z ankety Vaříme dle přání dětí.
Chceme prezentovat školní stravování jako smysluplnou a důležitou součást školního systému. Naší hlavní činností je ale školní stravování. V jídelně se stravuje 75% z docházejících žáků, pro mateřskou školu v Benešově a Pohorské Vsi zajišťujeme stravu pro všechny docházející děti. Provozujeme také závodní stravování pro zaměstnance školských zařízení.

Ve dnech 18.- 20.5. 2015 proběhla anketa  „VAŘÍME  PODLE PŘÁNÍ ŽÁKŮ". Pro následující týden byla do jídelníčku zařazena  jídla, která dětem nejvíce chutnají.
Dobrou zprávou je, že se v návrzích objevila i jídla, která jsou dlouhou dobu mezi žáky nepopulární, přestože mají ve výživě nezastupitelné místo a připravujeme je 2x měsíčně:  luštěniny, ryby, zelenina.
Body získala: vepřová pečeně, svíčková, kachna, knedlíky s uzeným masem a cibulkou, lívance, zmrzlinový pohár, meruňkové knedlíky, šišky s mákem.

NEJVÍCE CHUTNÁ:
polévka          -    hovězí s perličkami, špenátová, česneková
hlavní jídlo     -   smažený sýr, brambor, tatarka, kuřecí řízek, brambor, salát, špagety s vepřovým masem, perníkové knedlíky s krémem, pizza
salát                -   okurkový, rajčatový, šopský
moučník         -   perník, míša řez, pudink.